GroenLinks roept gemeenten en het bedrijfsleven in Zuidoost Nederland op om de handen ineen te slaan om de ruim 4,5 duizend WSW-ers aan het werk te kunnen houden. Vanmiddag is bekend geworden dat de grootste WSW-organisatie Licom NV failliet gaat. De ruim elf gemeenten waar Licom NV gevestigd is kunnen de tekorten door alle bezuinigingen niet langer opbrengen.

GroenLinks-fractievoorzitter Jolande Sap: ‘Het kabinet bezuinigt deze 4,5 duizend mensen hun baan uit. Ze mogen niet buitenspel worden gezet. Samenwerking in de regio is essentieel om deze mensen aan het werk te kunnen houden. Juist nu moeten deze elf gemeenten en de bedrijven in de regio samen aan de slag.’

De elf gemeenten zijn aandeelhouder van Licom NV en zijn niet langer bereid het miljoenentekort van de NV aan te vullen. Deze gemeenten moeten hun rol als aandeelhouder zeer serieus nemen en kunnen daarom hun handen hier niet zomaar vanaf trekken. Anders komen straks duizenden mensen, die heel graag willen werken, thuis achter de geraniums te zitten. Binnen de regio zullen gemeenten en bedrijven een soort maatschappelijk uitzendbureau moeten oprichten in de vorm van leerwerk-bv’s om deze mensen aan het werk te kunnen houden, aldus Sap.

Sap: ‘Wij willen deze mensen niet afschrijven. Iedereen draagt graag bij, alleen zijn er voor de één meer drempels te overwinnen dan voor de ander. Die drempels moeten we zoveel mogelijk wegnemen zodat mensen mee kunnen doen.’